/privat24/kodrova-sityacia-v-it-dan-it">

Як пандемія вплинула на кадрову ситуацію в it. Запитуємо у керівника DAN.IT Education

Кадрова ситуація в it в 2021 році

 

Жорсткі обмеження соціальних контактів, переорієнтація в віддалений формат роботи, підвищений попит на програмістів - ось як пандемія вплинула на it сферу в 2021 році. Ситуація з кадрами стала на межі критичної. Так як в Ізраїлі, Японії, так і в Україні нестача трудового резерву збільшилася вдвічі в порівнянні з попереднім роком. Є припущення, що більш 85 млн фахівців - стільки буде не вистачати на 20-30 рік. 

Щоб виразніше прояснити ситуацію з кадровим голодом ми звернулися до Ксенії Столбовий. Вона є керівником DAN.IT Education, it коледжу з 4-річним досвідом на ринку освіти. Цей освітній центр не тільки готує і навчає it-фахівців, але бере активну участь в працевлаштуванні випускників в кращі it-компанії Києва та всієї країни. 

Наскільки затребувані it професії зараз?

 

Дефіцит співробітників в it ми спостерігаємо протягом декількох років. Наприклад, потреба в програмістів-інженерах з кожним роком зростає на 20-25%, а кількість фахівців не виходить на цей рівень (зростання на 12-15%). Серйозним браком кадрів страждають напрямки web-верстки (javascript), backend розробки (java, фреймворки) та інших пов'язаних з програмуванням. 

 

Наші партнери, провідні консалтингові та продуктові it компанії, передрікають так званий "сейсмічний шок ", який понесе за собою багатомільярдні збитки для світової комерції. Наш коледж зараз активно збільшує число груп для навчання it і розширює список напрямків.

 

На які напрямки користуються найбільшим попитом?

 

Попит формується на основі тенденцій. Будь-то продуктова компанія, будь-то e-commerce - все йдуть в софт розробку. Високий попит спостерігається в усіх напрямках, які пов'язані з програмуванням: soft-інженери, верстальники (особливо по javascript), web розробники (особливо додатків), універсали (full stack). Також звертаємо увагу, що дата аналітика і ui / ux дизайн запрашіваеми так само часто, як і півроку або рік тому. 

 

На прикладі DAN.IT ситуація виходить така: 

1. Компаніям потрібно програмістів більше, ніж IT коледж встигає випустити. 

2. Спростити програму курсу або прискорити її неможливо, так як якість майбутнього співробітника буде нижче необхідного на ринку. 

 

Що робити? Залишається один варіант - збільшити кількість навчальних груп та поповнити ряди викладачів / менторів. Так ми і робимо, тим самим зберігаючи цінність курсів в DAN.IT

 

 

Що порадите тим, хто ще не наважився піти на курси it?

Навчання it з нуля - це не так страшно, як здається багатьом новачкам. Так, це складна технічна галузь, яка вимагає наявність аналітичний склад розуму. Так, необхідно витратити гроші і час, зберігаючи баланс з основною роботою і сімейним життям. Але нічого не буває легко, особливо якщо мова йде про програмування. 

 

Потрібно пересилити власні страхи. Якщо ви хочете отримати затребувану професію, яка гарантовано збереже свою актуальність на років 15-20, тоді вам варто прийняти рішення і записатися на it курси.Якщо ви не хочете переживати про стабільність доходу, а тільки примножувати його за допомогою своїх навичок, тоді вам потрібно змінити свою нинішню професію і стати fullstack експертом в своїй ніші. 

 


У нашому освітньому центрі ці болі і страхи розвіюються. Індивідуальні консультації, тестування, співбесіди, презентації, живі зустрічі - все це ми організовуємо в DAN.IT, щоб ви отримали ефективне it освіту і з упевненістю йшли до свої мети.Оставить комментарий